• درباره ما (حراست)

  درباره ما

  (یَا اءَیُّهَا الَّذِینَ اَّمَنُوا قُوا انفُسَکُمْ وَاهْلِیکُمْ نَاراً)

  ای کسانی که ایمان آورده اید، خودتان و کسانتان را از آتش دوزخ حفظ کنید

  سوره تحریم آیه ۶.

   

  حراست از منظر مقام معظم  رهبری :

  باید با مردم مرتبط باشد، اطلاعات مردمی برای شما ناگزیر است، شما با همه سرویس های اطلاعاتی دنیا که بعضی شان تجهیزات و ابزار خیلی پیشرفته دارند فرق دارید، رابطه خود را با مردم محکم کنید، کاری کنید که مردم با شما قربة الی الله همکاری کنند. مهمترین وظیفه مسئولان خدمت به مردم است زیرا فلسفه وجودی حکومت دراسلام، انجام امور مردم و خدمت رسانی به مردم است. عشق ورزی و محبت واقعی به مردم و رفتار همراه با لطف و محبت با آنان از وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی است و مسئولان در برخورد با لغزش های احتمالی مردم باید همراه با عفو و گذشت برخورد نمایند. چشم پوشی از خطاهای قابل اغماض مردم را، متفاوت از برخورد با قانون شکنان و گروه های خاص مقدم است و اغماض از خطاها و سودجویی های این گروه ها و باندها ظلم و بی عدالتی است

  اداره حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان  در راستای حفاظت و حراست از ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایجاد نظم و انسجام در اداره تشکیلات سازمانی دانشگاه فعالیت می کند تا ضمن ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب ، هرگونه انحراف و تخلفی را در امور اجرائی کشف نماید و گزارش ها و رهنمودهای لازم را در این زمینه به مراجع ذیصلاح ارسال دارد.

  در واقع وظیفه اصلی حراست ، مواظبت از سلامت سازمان است ،چرا که هر سازمانی جهت نیل به اهداف خود به سلامت بیرونی و درونی نیاز دارد. از آنجا که سلامت هر سازمان همواره در معرض آلودگی ها و تهدیدهای درونی و نفوذی است ، برای حفظ سلامت و پیشگیری از آلودگی ها نیازمند سیستمی هستیم که با دقت زیاد اولا” از نفوذ آفت ها به داخل سیستم جلوگیری کند.ثانیا” با تشخیص و شناخت آفت های درونی ، زمینه علاج به موقع سلامت سازمان را ایجاد کند.

  بنا بر این حضور حراست در عرصه فرآیندهای سازمانی ، همواره در راستای دستیابی به دو هدف عمده زیر است :

  ۱- هدف کلان و راهبردی : حفظ و ارتقای توان حفاظتی و امنیتی سازمان به منظور پیش برد اهداف سازمانی

  ۲- اهداف عملیاتی : همراهی و مساعدت مدیران با ارائه مشورت های موثر و اطلاع رسانی به موقع ، اعمال نظارت ها و اقدام های موثر برای حفاظت همه جانبه از ایمنی و سلامت منابع سازمان

  عملکرد حراست را می توان در چهارچوب وظایف زیر خلاصه نمود:

  ۱- حراست, صیانت و حمایت از دانشگاهیان اعم از کارکنان ، اعضای هیات علمی و دانشجویان و جلوگیری از هرگونه تعرض نسبت به آنان.

  ۲- کشف و مقابله با توطئه دشمنان خارجی و داخلی انقلاب اسلامی در راستای لکه دار نمودن امنیت اجتماعی محیط دانشگاه.

  ۳- کشف و برخورد با جرایم و تخلفات سیاسی ، امنیتی و اداری مجموعه شاغلان در دانشگاه و اعلام به مبادی ذی ربط.

  ۴- اجرای آیین نامه ها و دستورالعمل های حفاظت فیزیکی ، حفاظت اسناد و مدارک  و حفاظت IT.

  ۵- نظارت بر حفاظت فیزیکی دانشگاه و تهیه طرح های حفاظت فیزیکی.

   

  مدیریت حراست جهت نیل به اهداف فوق ، آماده دریافت گزارش کلیه دانشگاهیان می باشد.

  ارتباط مستقیم با اداره حراست