• کتابخانه

  معرفی اجمالی کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان

  رویکرد اصلی اداره امور کتابخانه‌های دانشگاه، توسعه و گسترش سیستم نرم‌افزاری و مکانیزه نمودن امور کتابخانه‌ است. در این راستا تمامی منابع کتابخانه‌ای دانشگاه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه در دسترس دانشجویان و اعضاء هیأت علمی قرار گرفته است .

  در کتابخانه­‌ ی دانشگاه مجموعاً حدود ۴۸۴۰۳ هزار جلد کتاب، حدود۷۰۰پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته های مختلف فیزیولوژی گیاهی ، فیزیولوژی جانوری ، میکروبیولوژی ، بیوفیزیک ، شیمی اسانس ، بیوفیزیک و دکترای حرفه ­ای و ۹۴ عنوان مجله و ژورنالهای داخلی و خارجی وجود دارد که دانشجویان عزیز می توانند از آن استفاده نمایند .

  ردیف محل استقرار تعداد کتاب و مجلات و پایان نامه ها
  ۱ کتابخانه مرکزی ۴۰۴۹۵جلد
  ۲ کتابخانه دانشکده پرستاری و مامائی ۷۹۰۸  جلد

   

  با توجه به اینکه کتابخانه نهادی است اجتماعی که سازوکار اصلی ذخیره‌سازی، حفاظت و اشاعه اطلاعات و دانش را فراهم می‌سازد، این واحد دانشگاهی ، سعی بر این داشته که با گردآوری و سازماندهی منابع اطلاعاتی مکتوب و غیر مکتوب مجموعه مناسبی از مدارک علمی و تحقیقاتی در رشته‌های فعال در دانشگاه شامل ( میکروبیولوژی و … ) را فراهم آورد که تا حدود زیادی پاسخگوی نیازهای علمی و جامعه دانشگاهی باشد.

  کتابخانه این دانشگاه در دانشکده پرستاری و مامائی واحد  با مساحتی حدود ۴۸۵ متر مربع در سال ۱۳۶۷ از همان ابتدای تاسیس دانشگاه احداث گردیده  . با گذشت زمان و با توسعه رشته ها و گروههای تحصیلی کتابخانه گسترش یافت و منابع قابل توجهی گردآوری شد . هم اکنون مدیریت کتابخانه با نظارت مستقیم  حوزه پژوهشی واحد در حال گسترش این گنجینه باارزش می باشد . کتابخانه شامل بخش امانت، خدمات فنی، مخزن، پایگاه‌های اطلاعاتی، سالن مطالعه، بخش نشریات ادواری و منابع مرجع و پایان نامه ها  است.  اعضاء هیات علمی به مدت ۲۰روز از تعداد ۵ جلد کتاب استفاده می کنند و به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۴ و به دانشجویان کارشناسی و کاردانی و کارمندان دانشگاه ۴ جلد کتاب۱۵روز امانت داده می شود .

   

  تعداد منابع و مدت زمان امانت

  انواع خدمات کتابخانه به دانشجویان دانشگاه فلاورجان  به شرح زیر است:

  گروه اعضاء امانت ررزو
  تعداد مدت زمان تعداد مدت زمان
  دانشجویان کارشناسی ۳ ۲ هفته ۱ ۲۴ ساعت
  دانشجویان کارشناسی ارشد ۴ ۲ هفته ۲ ۲۴ ساعت
  دانشجویان دکترا ۵ ۳ هفته ۲ ۲۴ ساعت
  مدیران و اعضای هیات علمی ۵ ۳ هفته ۲ ۲۴ ساعت
  کارمندان ۳ ۲ هفته ۱ ۲۴ ساعت
  سایر اعضاء ۲ ۲ هفته ۱ ۲۴ ساعت

   

  جریمه دیرکرد به ازای هر روز مبلغ ۱۲۰  تومان است.

   

  ساعت کار سالن مطالعه کتابخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ۷:۳۰ تا ۱۵:۵۰ و پنجشنبه‌ها تعطیل می‌باشد.

  محسن کیانی

  تحصیلات : کارشناس زبان و ادبیات عرب

  پست سازمانی : مسئول کتابخانه

  شماره تماس :  ۵-۳۷۴۲۰۱۳۴   ۰۳۱         داخلی   ۱۹۲   و   ۲۰۸

  ساعات حضور : همه روزه بجز پنجشنبه و جمعه – از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶:۱۰

  محل دفتر : کتابخانه مرکزی – ساختمان دانشکده پرستاری و مامایی