معرفي رشته
New Page 2
 

امروزه زيست شناسي در كشورهاي پيشرفته بيش از 80 تا  90 درصد سمت و سوي علوم سلولي و مولكولي دارد. چرا كه رشته علوم سلولي و مولكولي نيروي انساني لازم را براي تحقيق در رشته هاي پزشكي، بيوشيمي،ژنتيك، بيوتكنولوژي، مهندسي ژنتيك ، اصلاح نباتات، شيلات و دام تربيت مي كند.

معرفي رشته كارشناسي زيست سلولي مولكولي گرايش علوم سلولي مولكولي:

زيست شناسي علمي زيباست به گستردگي حيات. زيست شناسي علم شناخت موجودات زنده و تعامل آنها با محيط پيرامون است.در زيست شناسي سلولي ملكولي،سلول به عنوان واحد بنيادي تشكيل دهنده‌ي حيات مورد مطالعه قرار مي گيرد و نقش مهمترين ملكولهاي آن -  RNA، ،DNA، و پروتئين‌ ها -  و روند پروتئين سازي بررسي مي شود.رشته سلولي ملكولي در زيست شناسي مدرن از جايگاه ويژه و ممتازي برخورداري است و اين رشته است كه محققين زبده را براي كار در تحقيقات مربوطه در حوزه هاي مختلف پزشكي‌، بيوشيمي‌، ژنتيك‌، بيوتكنولوژي‌، مهندسي‌ ژنتيك‌، اصلاح‌ نباتات‌، شيلات‌ و دام‌ و نظاير آن تربيت‌ مي‌كند.

زيست‌شناسي‌ سلولي‌ و مولكولي‌ از‌ 4 گرايش ‌علوم‌ سلولي‌ و مولكولي‌، ژنتيك‌، بيوشيمي‌ و بيوفيزيك‌ است‌. فارغ التحصيلان رشته زيست شناسي مي توانندبا توجه به رشته تحصيلي خود به فعاليت بپردازند، برخي از مشاغل اين فارغ التحصيلان عبارت است از:

1_ فعاليت در مراكز تحقيقاتي

2_ مراكز تحقيقاتي دانشگاهي

3_ مراكز تحقيقات ژنتيك

4_ شركت هاي خصوصي

5_ توليد مواد اوليه آزمايشگاه هاي سلولي و مولكولي

 

 

1396/09/27
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد فلاورجان می باشد.
Powered by DorsaPortal