تاريخچه گروه
New Page 1
 

 

تاریخچه گروه بیوشیمی

گروه بیوشیمی دانشگاه آزاد اسلامی- واحد فلاورجان فعالیت خود را جهت تدریس5 واحد درس بیوشیمی به دانشجویان رشته زیست شناسی با یک نفر عضو هیات علمی در سال 1367 آغاز نمود. این گروه با همکاری تعدادی از اساتید مجرب بیوشیمی در سال1382، به عنوان اولین واحد دانشگاهی در ایران، اقدام به تأسیس دوره کارشناسی رشته تحصیلی بیوشیمی نمود و پس از آن فعالیت خود را به صورت یک گروه مستقل ادامه داد. در حال حاضر این واحد دانشگاهی با بیش از پانزده سال سابقه در ارایه این رشته پربار تحصیلی، پرقدمت‌ترین واحد دانشگاهی در آموزش دانشجویان رشته بیوشیمی در مقاطع تحصیلی گوناگون در کل ایران می‌باشد که با در اختیار داشتن کادری مجرب از اساتید و کارشناسان فرهیخته، آزمایشگاه‌های آموزشی و پژوهشی مجهز به دستگاه‌های پیشرفته و کتابخانه‌ایی غنی از آخرین کتاب‌های فارسی و لاتین، پیشتاز در ارایه متنوع‌ترین و تخصصی‌ترین عناوین درسی به دانشجویان این رشته می‌باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی- واحد فلاورجان بعنوان یکی از اولین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از مهر ماه 1390 اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بیوشیمی نموده است که حاصل آن، فارغ‌التحصیلی بیش از یکصد و پنجاه نفر و البته دهها دانشجوی در حال تحصیل یا پژوهش در زمینه‌های مختلف این رشته علمی می‌باشد.

همچنین این واحد دانشگاهی با بهره‌گیری از اساتید مجرب از مهر ماه 1393 تاکنون اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصص بیوشیمی نموده است و ازینرو، دانشگاه آزاد اسلامی- واحد فلاورجان، به همراه واحد علوم و تحقیقات تهران، اولین واحدهای دانشگاهی غیردولتی در ایران بوده‌اند که با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصص بیوشیمی می‌نمایند.

از دیگر امتیازات تحصیل در رشته بیوشیمی دانشگاه آزاد اسلامی- واحد فلاورجان بهره‌مندی دانشجویان از تعداد پرشماری از اساتید مجرب تمام وقت دیگر رشته‌های تحصیلی مرتبط همچون شیمی، میکروبیولوژی، ژنتیک، علوم جانوری و گیاهی، فیزیک و بیوفیزیک و... می‌باشد که همواره پاسخگوی نیاز علمی دانشجویان این رشته علمی بوده‌اند. همچنین بهره‌مندی از اساتید مجرب و پرتوانی همچون جناب آقای پروفسور علی‌اصغر مشتاقی، بنیان‌گذار دوره دکترای تخصصی بیوشیمی بالینی در ایران، این واحد دانشگاهی را بر آن داشته تا در آینده‌ایی نزدیک مجوز پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته بیوشیمی بالینی را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت نماید.

 

1397/07/30
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد فلاورجان می باشد.
Powered by DorsaPortal