تاريخچه گروه
New Page 8

گروه بيوشيمي دانشگاه آزاد اسلامي- واحد فلاورجان فعاليت خود را جهت تدريس5 واحد درس بيوشيمي به دانشجويان رشته زيست شناسي با يك نفر عضو هيات علمي در سال 1367 آغاز نمود. اين گروه با همكاري تعدادي از اساتيد مجرب بيوشيمي در سال1382، به عنوان اولين واحد دانشگاهي در ايران، اقدام به تأسيس دوره كارشناسي رشته تحصيلي بيوشيمي نمود و پس از آن فعاليت خود را به صورت يك گروه مستقل ادامه داد. در حال حاضر اين واحد دانشگاهي با بيش از يك دهه سابقه در ارايه اين رشته پربار تحصيلي، پرقدمت‌ترين واحد دانشگاهي در آموزش دانشجويان مقطع كارشناسي رشته بيوشيمي در كل ايران مي‌باشد كه با در اختيار داشتن كادري مجرب از اساتيد و كارشناسان فرهيخته، آزمايشگاه‌هاي آموزشي و پژوهشي مجهز به دستگاه‌هاي پيشرفته و كتابخانه‌ايي غني از آخرين كتاب‌هاي فارسي و لاتين، پيشتاز در ارايه متنوع‌ترين و تخصصي‌ترين عناوين درسي به دانشجويان اين رشته در هر سه مقطع تحصيلي (كارشناسي، كارشناسي‌ارشد و دكتري) مي‌باشد.

دانشگاه آزاد اسلامي- واحد فلاورجان بعنوان يكي از اولين واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از مهر ماه 1390 اقدام به جذب دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد بيوشيمي نموده است كه حاصل آن، فارغ‌التحصيلي بيش از يكصد نفر و البته به همين تعداد دانشجوي در حال تحصيل يا پژوهش در زمينه‌هاي مختلف اين رشته علمي مي‌باشد.

همچنين اين واحد دانشگاهي با بهره‌گيري از اساتيد مجرب از مهر ماه 1393 تاكنون اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتري تخصص بيوشيمي نموده است و در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي- واحد فلاورجان، به همراه واحد علوم و تحقيقات تهران، تنها واحدهاي دانشگاهي غيردولتي در ايران مي‌باشند كه با مجوز رسمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتري تخصص بيوشيمي مي‌نمايند. البته با توجه به اين نكته كه در دانشگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت علوم و همچنين در دانشگاه آزاد اسلامي- واحد علوم و تحقيقات تهران دوره كارشناسي رشته بيوشيمي برگزار نمي‌شود، در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي- واحد فلاورجان تنها واحد دانشگاهي در بين تمام دانشگاه‌هاي دولتي و غير‌دولتي ايران مي‌باشد كه تمام مقاطع تحصيلي رشته بيوشيمي (كارشناسي، كارشناسي‌ارشد و دكتري) را، آنهم با بيشترين سابقه، ارايه مي‌نمايد.

از ديگر امتيازات تحصيل در رشته بيوشيمي دانشگاه آزاد اسلامي- واحد فلاورجان بهره‌مندي دانشجويان از تعداد پرشماري از اساتيد مجرب تمام وقت ديگر رشته‌هاي تحصيلي مرتبط همچون شيمي، ميكروبيولوژي، ژنتيك، علوم جانوري و گياهي، فيزيك و بيوفيزيك و... مي‌باشد كه همواره پاسخگوي نياز علمي دانشجويان هر سه مقطع تحصيلي اين رشته بوده‌اند. همچنين بهره‌مندي از اساتيد مجرب و پرتواني همچون جناب آقاي پروفسور علي‌اصغر مشتاقي، بنيانگذار دوره دكتراي تخصصي بيوشيمي باليني در ايران، اين واحد دانشگاهي را بر آن داشته تا در آينده‌ايي نزديك مجوز پذيرش دانشجو در مقاطع تحصيلات تكميلي رشته بيوشيمي باليني را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دريافت نمايد.

 

 

1395/07/03
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد فلاورجان می باشد.
Powered by DorsaPortal