آئين نامه كار دانشجويي

 

آئين نامه كار دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي 

به منظور بهره گيري از توانمندي و خلاقيت هاي دانشجويان در پيشبرد امور آموزشي , دانشجويي, پژوهشي  ,فرهنگي و پشتيباني دبيرخانه مناطق,  واحدهاي دانشگاهي و مراكز آموزشي وابسته ( كه از اين پس در اين آئين نامه واحد ناميده مي شوند ) و ايجاد زمينه مناسب تجربه آموزي دانشجويان و كمك به آنان در جهت تامين بخشي از مخارج تحصيلي,  آئين نامه كار دانشجويي به شرح زير تدوين وجهت اجرا ارائه مي شود .

شرايط لازم براي دانشجويان متقاضي كار دانشجويي

1-    گذراندن حداقل يك نيمسال تحصيلي .

2-    داشتن صلاحيت هاي عمومي , حسن سلوك و اخلاق حسنه .

3-    نداشتن سابقه محكوميت در كميته انظباطي دانشجويي واحد.

4-    نداشتن در آمد كافي براي تامين هزينه هاي جاري به تشخيص مسئوولين واحد.

5-    داشتن ميانگين حداقل 12 براي دوره هاي كارشناسي و كارداني و 14 براي مقاطع بالاتر.

6-    داشتن اعلام نياز از معاونت هاي ذيربط براي انجام كار دانشجويي.

- در صورتيكه تعداد متقاضيان بيش از تعداد مشخص شده باشد معاون دانشجويي واحد ميتواند با توجه به ميزان تقاضاها تعداد نيمسال هايي كه هر دانشجو به كار دانشجويي مشغول ميشود را محدود كند تا تمام متقاضيان واجد الشرايط بتوانند از اين فرصت استفاده كنند.

- صدور مجوز نهايي انجام كار دانشجويي و تعيين حداكثر ساعات كار دانشجو در هر ترم , با توجه به تعدا واحدهاي اخذ شده در همان ترم بر عهده معاونت دانشجويي واحد است . بديهي است ساعات كار دانشجو نبايد همزمان با ساعات تشكيل كلاس هاي درسي دانشجو باشد.

- چنانچه كار محوله موجب افت وضعيت آموزشي دانشجو شود , معاون دانشجويي ساعات كار او را براي نيمسال بعد كاهش داده و در صورت افزايش افت تحصيلي , از ادامه كار وي جلوگيري خواهد شد .

- در صورت عدم رضايت واحد از كار دانشجو و يا رفع نياز , با اعلام قبلي و رعايت فاصله زماني يك ماه به كار دانشجو خاتمه داده ميشود .

- اجراي مفاد اين آيين نامه هيچ گونه تعهد استخدامي براي واحد در قبال دانشجو ايجاد نخواهد كرد .

 

1394/10/07
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی - واحد فلاورجان می باشد.
Powered by DorsaPortal