10:23 1396/07/03 تعداد بازدید: 164
قطب علوم زيستي دانشگاه آزاد استان اصفهان 30 ساله شد
New Page 2
 

 

دوم مهرماه سالروز تاسيس واحد فلاورجان:

قطب علوم زيستي دانشگاه آزاد استان اصفهان 30 ساله شد

دانشگاه آزاد اسلامي واحد فلاورجان در سال 1366 تاسيس و با رشته زبان و ادبيات عرب فعاليت علمي و آموزشي خود را آغاز كرد.

به گزارش خبرنگار آنا: با انتخاب دكتر سيد علي ميرلوحي از اساتيد برجسته دانشگاه اصفهان از سوي رئيس وقت دانشگاه آزاد اسلامي بعنوان رئيس واحد فلاورجان اين دانشگاه در يك مكان استيجاري كوچك و كلاسهاي يكي از مدارس فعاليت علمي و آموزشي خود را با رشته زبان و ادبيات عرب آغاز كرد .

اسماعيل اميريان اولين كارمند واحد فلاورجان كه سال گذشته باز نشسته شد طي تماسي به خبرنگار آنا گفت: در ابتدا تاسيس دانشگاه من و دكتر سيد علي ميرلوحي رئيس وقت دانشگاه كليه امور مربوط به واحد را انجام مي داديم و كلاسهاي دانشگاه در ابتدا در يكي از مدارس و بعد از آن در يك مكان استيجاري تشكيل شد و من با يك دوچرخه براي اساتيد و دانشجويان با يك كلمن آب آشاميدني و چايي مي بردم و وسايل و تجهيزاتي را كه نياز بود را فراهم ميكردم.

اميريان ادامه داد: با وجود امكانات كم با نيت خالصانه كار مي كرديم و هيچگونه گله و شكايتي حتي از كم بودن حقوق نداشتيم و دوست داشيم كه دانشگاه هر روز پيشرفت كند چونكه مي دانستيم وجود دانشگاه براي شهر يك افتخار بزرگ است و از لحاظ فرهنگي،اجتماعي و حتي اقتصادي بسيار حائز اهميت است.   وي افزود: بعد از استفاده از مكانهاي استيجاري براي امور اداري به همت آيت الله شريعت امام جمعه وقت فلاورجان ساختماني كه متعلق به فرمانداري بود را دراختيار دانشگاه گذاشتند كه با اضافه شدن يك كارمند ديگر امور اداري را انجام مي داديم.

اميريان گفت: براي فراهم كردن امكانات دانشگاه نياز به كمك هاي مردمي بود كه با تهيه قبض به مكان برگزاري نماز جمعه و مساجد مي رفتيم و كمك هاي مردمي و خيرين را جمع آوري مي كرديم كه به لطف خداوند متعال و همت مسئولين شهر روز به روز دانشگاه پله هاي ترقي را طي مي كرد و در اين زمان بود  كه دكتر احمد فراهيني بجاي دكتر ميرلوحي رئيس واحد شد و بعد از آن  با پيگيري معتمدين شهر بويژه حاج غلامعلي كياني معاون وقت فرماندار با مهندس دولت آبادي مذاكراتي شد و ايشان  ده هزار متر مربع زمين را جهت تاسيس دانشگاه اهدا كرد كه بلافاصله كلنگ احداث ساختمان آموزشي به زمين خورد.

اميريان با گفتن بسياري از خاطرات شيرين روزهاي اول دانشگاه گفت امروز كه واحد فلاورجان را با اين امكانات مي بينم بسيار خوشحالم و اميدوارم مسئولين در جهت حفظ و ارتقاء بيشتر دانشگاه تلاش كنند.

دكتر شهلا روزبهاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فلاورجان در اين خصوص به خبرنگار خبرگزاري آنا گفت: با عنايات خداوند متعال و همت مسئولين مراحل ساخت و توسعه فيزيكي اين واحد روز به روز گسترش يافت و با اضافه كردن رشته هاي جديد، اين دانشگاه توانسته درحوزه هاي مختلف علمي،پژوهشي و فرهنگي افتخارات زيادي را كسب نمايد.

رئيس واحد فلاورجان افزود: از سال 1382 در راستاي تحقق اهداف عاليه دانشگاه آزاد اسلامي و با توجه به تركيب رشته هاي تحصيلي و استقبال دانشجويان دختر از اين رشته ها طرح تك جنسيتي پذيرش دانشجو در اين واحد به اجرا در آمد و اين طرح علاوه بر ايجاد سهولت در انتخاب رشته زمينه را براي تحصيل دختران تا مقاطع دكترا فراهم نموده و رضايت ايشان و خانواده هايشان را نيز به همراه داشته است.

دكتر روزبهاني ادامه داد: در حال حاضر واحد فلاورجان با 44 رشته در مقاطع دكترا،كارشناسي ارشد،كارشناسي و كارداني پذيرش دانشجودارد و با دارا بودن 102 عضو هيات علمي تمام وقت،چهار هزار دانشجو و بيش از دوازده هزار فارغ التحصيل اولين و بزرگترين مركز آموزش عالي شهرستان فلاورجان و قطب علوم زيستي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان است و با دارا بودن امكانات تحصيلي مطلوب همچون آزمايشگاه تحقيقاتي با دستگاههاي مدرن و مجهز در خدمت علاقمندان به تحصيلات عالي مي باشد.

رئيس واحد فلاورجان در پايان ابراز اميدواري كرد با ياري خداوند متعال و تلاش و همت مسئولين و همكاران در جهت ايجاد رشته هاي جديد بويژه در مقاطع دكترا و كارشناسي ارشد متناسب با نياز علاقمندان به تحصيلات عالي تلاش شود و رشته هاي جديد تاسيس گردد.

 

 

 

 

 

 قطب علوم زيستي دانشگاه آزاد استان اصفهان 30 ساله شد
Powered by DorsaPortal