10:52 1395/12/09 تعداد بازدید: 266
فرماندار فلاورجان:شهادت سه برادر در يك عمليات از افتخارات شهرستان فلاورجان است

فرماندار فلاورجان:

شهادت سه برادر در يك عمليات از افتخارات شهرستان فلاورجان است

خبرنگار آنا: اصغر هدايت فرماندار شهرستان فلاورجان گفت: شهادت سه برادر فلاورجاني در يك شب و يك عمليات نشان از ايمان،شجاعت و ايثار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از افتخارات شهرستان فلاورجان است كه تقديم به نظام مقدس جمهوري اسلامي شده است.

به گزارش خبرنگار آنا: بمناسبت نكوداشت هفته فرهنگي شهرستان فلاورجان همايش فلاورجان شناسي با همكاري دانشگاههاي شهرستان و با حضور فرماندار،مسئولين دانشگاهها،اساتيد و دانشجويان برگزار شد.

در اين همايش اصغر هدايت فرماندار فلاورجان طي سخناني گفت:توجه به فرهنگ بعنوان يك شاكله قوام ساز براي جامعه از ضروريات دنياي امروز است و ما هم تلاش كرديم كه در هفته فرهنگي شهرستان فلاورجان كه مصادف است با شهادت افتخار آفرين 146 نفر از رزمندگان غيور اين شهرستان در عمليات خيبر سال 62 با اجراي هفتاد برنامه متنوع فرهنگي،علمي ،بومي و محلي، فرهنگ، آداب و رسوم، هنجارها و سبك زندگي اسلامي و ايراني در شهرستان را ارائه دهيم.

فرماندار فلاورجان افزود:هدف از انتخاب زمان هفته فرهنگي شهرستان الهام گرفتن از فرهنگ شهادت و ايثار بوده است كه با شهادت اين عزيزان در عمليات خيبر و روز پنجم اسفندماه سال 62 افتخاري بزرگ از رشادتهاي جوانان اين مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

در اين همايش شهلا روزبهاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي فلاورجان گفت: يقينا دانشگاهها تاثير گذارترين اركان فرهنگي جامعه محسوب مي گردند كه دانشگاه آزاد اسلامي فلاورجان بعنوان بزرگترين مركز آموزش عالي شهرستان توانسته به ياري خداوند متعال افتخارات علمي،فرهنگي و پژوهشي بسياري را كسب نمايد.

رئيس واحد فلاورجان ادامه داد:واحد فلاورجان با داشتن كادر هيات علمي مجرب و ويژگي خاص تك جنسي بودن يك برند فرهنگي محسوب گردد كه با داشتن 42 رشته از مقطع كارداني تا دكترا قطب علوم زيستي استان اصفهان است و در پي آن تنها دانشگاهي است كه موفق به تاسيس مركز تحقيقات سلولهاي بنيادي شده و همچنين مجوز تاسيس پژوهشكده علوم زيستي در حوزه بيوتكنولوژي را اخذ نموده و از ديگر دستاورهاي اين واحد دانشگاهي مي توان به ايجاد مركز رشد بعنوان تجاري سازي ايده هاي علمي براي دانشجويان اشاره كرد كه با هدف ايجاد يك دانشگاه كارآفرين در اين مسير گام بر                مي دارد.

به گزارش آنا: در اين همايش عليان و كريمي از محققين و نويسندگان بومي شهرستان فلاورجان در خصوص آداب و رسوم،فرهنگ و موقعيت جغرافيايي شهرستان فلاورجان ايراد سخن كردند.

Powered by DorsaPortal