• معرفی صندوق رفاه

  باسمه تعالی

  صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان

  رسالت:

  رسالت صندوق رفاه دانشجویان این است که اجازه ندهد دانشجویان به خاطر مشکلات مالی، از ادامه تحصیل باز بمانند. لذا در صورتی که با مشکل مالی مواجه هستید، حتماً به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه نمایید.

  پرداخت انواع تسهیلات واحد: 

  صندوق رفاه دانشجویان، انواع مختلفی از وام را پرداخت می نماید که رایج ترین آن، وام تامین شهریه است. این وام، معمولاً ۵۰ تا ۷۰ درصد شهریه را شامل می شود و برای اطمینان از سقف پرداختی وام مذکور، هر ترم اطلاعیه ای توسط صندوق، صادر می شود چون سقف وام برای رشته ها و مقاطع مختلف، یکسان نیست. این وام به دو صورت کوتاه مدت (۴ ماهه و بدون کارمزد) و در صورت وجود بودجه، بلند مدت (۸ ماهه با کارمزد ۲%) قابل پرداخت است و به شرط پرداخت بموقع اقساط و تحویل چک ضمانت به مبلغ لازم، اخذ وام در دو ترم متوالی هیچ منعی ندارد. پس شما می توانید هر ترم تا پایان تحصیلات از این نوع وام استفاده نمایید. دقت کنید که در این نوع وام، پول نقد به شما پرداخت نمی شود و مبلغ وام به حساب شهریه واریز می گردد. انواع دیگر وام با پرداخت نقدی شامل وام ازدواج (برای دانشجویانی که در دوره دانشجویی عقد نموده اند و بیش از یک سال از تاریخ عقد آن ها نگذشته)، وام کمک هزینه مسکن (برای دانشجویان خوابگاهی) و وام های کمک هزینه تحصیلی و ضروری (برای دانشجویانی که نیازمند بودن آنان برای دانشگاه به اثبات برسد)، می باشد.

  وام وزارت علوم(باز پرداخت پس از فراغت ازتحصیل)…………

  شرایط پرداخت تسهیلات: 

  برای دریافت وام، بایستی چک ضمانت معتبر از بانک های معتبر عضو سیستم شتاب و به مبلغ حداقل ۱۲۰% مبلغ وام برای هر ترم تحویل صندوق رفاه گردد. البته اگر یکی از وام های دریافتی تسویه شد، می توانید از چک ضمانت آن برای اخذ وام بعدی استفاده کنید. پس معمولاً هر دانشجو، حداقل دو فقره چک در صندوق رفاه امانت دارد. البته در صورت تمایل می توانید با استفاده از چکی به مبلغ ۵ / ۲ برابر مبلغ وام، تا آخر تحصیل از سپردن چک های متعدد، بی نیاز شوید. دقت شود که چک باید بدون تاریخ و بدون قلم خوردگی و فقط در وجه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان نوشته و امضا شود. ضمناً می توان از یک ضامن یا ضامنین مختلف برای ودیعه گذاری چک های متعدد استفاده نمود. برای درخواست وام تامین شهریه، بایستی فرم درخواست وام (موجود در انتشارات و وبسایت دانشگاه) دریافت، کاملاً تکمیل شده و در موعد مقرر به صندوق رفاه دانشجویان تحویل گردد. فرم سایر انواع وام های پرداختی، بصورت حضوری از صندوق رفاه قابل دریافت است. نکته مهم دیگر این است که در هنگام ثبت درخواست وام، دانشجو نباید اقساط عقب افتاده داشته باشد وگرنه درخواست وام ثبت نخواهد شد. همچنین به دانشجویان مهمان وام تعلق نمیگیرد و دانشجوی ترم آخر نیز تنها می تواند از وام کوتاه مدت استفاده نماید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا که در مرحله تمدید پایان نامه هستند نیز نمی توانند وام بگیرند. به افرادی که از نهادها و یا سازمان ها کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند، وام تعلق نمی گیرد.     

   

   

   

   

  شرایط بازپرداخت تسهیلات: 

  شروع اقساط وام، حدود یک ماه پس از آغاز ترم تحصیلی صورت می گیرد و اقساط بایستی کامل و بموقع و از طریق وبسایت دانشگاه (www.iaufala.ac.ir) و با طی نمودن مراحلی که در شکل زیر مشخص شده، انجام شود.

   

   

  دقت شود که برای پرداخت اینترنتی، تنها از مرورگر Internet Explorer یا Mozilla Firefox استفاده نمایید و مبلغ اشتباهاً به حساب شهریه واریز نگردد. پرداخت می تواند توسط کارت همه بانک های عضو سیستم شتاب که دارای رمز دوم باشد، صورت پذیرد و درگاه پرداخت بانک های ملی و ملت تفاوتی برای پرداخت با کارت های بانک های مختلف ندارند. در صورت بروز مشکل در هنگام پرداخت تا ۷۲ ساعت صبر نمایید و اگر قسط یا اقساط پرداختی در سیستم ثبت نشد و وجه پرداختی به حساب شما بازنگشت، به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه نمایید. اگر برای بیش از یک وام، قسط پرداخت می کنید، حتماً برای پرداخت اقساط دقت کنید که ابتدا روی هر کدام از وام ها که قصد پرداخت قسط آن را دارید کلیک کرده و قسط مربوط به همان وام را پرداخت نمایید. اگر کل مبلغ را بصورت یکجا پرداخت نمایید، همه وجه پرداختی به حساب آخرین وام ثبت شده خواهد رفت و وام قبلی، کماکان شما را بدهکار نشان می دهد.

  وضعیت عدم پرداخت بدهی در موعد مقرر:

  تمامی اقساط بایستی در سررسید مقرر و بطور کامل پرداخت گردد چرا که در صورت داشتن بدهی حتی به میزان ۱ ریال، سیستم بصورت خودکار، فرد را بدهکار نشان داده و اولین اتفاقی که می افتد، این است که دانشجو امکان انتخاب واحد، دریافت کارت ورود به جلسه امتحان، اخذ نامه های آموزشی و دریافت وام جدید را از دست خواهد داد. همچنین در صورت عدم پرداخت بیش از دو قسط عقب افتاده، چک ضمانت به بانک ارسال می گردد. همچنین، دانشجو در لیست افراد بدحساب قرار گرفته و دیگر وام به وی تعلق نمی گیرد. در صورت برگشت خوردن چک نیز، چک به امور حقوقی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران ارسال می گردد.

  وضعیت پرداخت اشتباه:

  اگر مبلغی را اشتباهاً به حساب امور شهریه واریز نمایید، این مبلغ قابل برگشت به حساب صندوق رفاه نخواهد بود.و به حساب شهریه دانشجو محاسبه می گردد. اگر مبلغ پرداختی، کمتر از مبلغ قسط مورد نظر باشد، این مبلغ، ثبت شده اما بایستی در اسرع وقت تکمیل گردد. همچنین اگر بیش از مبلغ کل وام پرداخت نمایید و در صورتی که وام دیگری نداشته باشید، این مبلغ بصورت چک بازگردانده خواهد شد لیکن چون این کار زمان بر بوده و هنگام فارغ التحصیلی اتفاق می افتد، دقت شود که پرداخت، به میزان کافی باشد.

  عودت چک های ضمانت:

  معمولاً چک های ضمانت تا زمان فارغ التحصیلی نزد صندوق رفاه مانده و در آن هنگام، بصورت یکجا چک ها عودت می شوند. مگر در شرایط خاصی که صاحب چک نیاز به چک ودیعه شده داشته باشد که در آن صورت، حتماً باید چک دیگری جایگزین گردد.