• سامانه دانشجویی

  ***برای استفاده از سامانه دانشجویی هرگز از مرورگر Google Chrome و یا از گوشی موبایل استفاده ننمایید و برای استفاده بهتر ترجیحاً با سیستم و با مرورگر Mozilla Firefox وارد شوید***

   

  راهنمای انتخاب واحد

  نکات مربوط به آئین نامه آموزشی

  *رعايت پيشنيازي دروس برابر سرفصل رشته الزامي است (حتي اگر نرم افزار از انتخاب درس جلوگيري نكند) ضمناً دانشجوياني كه رعايت پيشنياز ننمايند بعد از حذف واضافه از طرف آموزش حذف شده وشهريه آن قابل برگشت نمي باشد.رعايت حداقل ۱۲ واحد وحداكثر ۲۰ واحد (دانشجويان مشروط ۱۴) براي مقطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته الزامي است . دانشجويان ترم آخر ودانشجوياني كه ميانگين نيمسال قبل آنها بالاتر از ۱۷ است مي توانند با نظر گروه آموزشي حداكثر ۲۴ واحد انتخاب نمايند(براي دانشجويان كارشناسي ارشد حداقل ۸ وحداكثر ۱۴ واحد الزامي است).

  * حداقل تعداد انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد ۸ و حداکثر ۱۲ واحد می باشد.این تعداد همراه با دروس پیشنیاز تا ۱۴ واحد و همراه با دروس جبرانی تا ۱۶ واحد قابل افزایش است.

  * دانشجویان کارشناسی تمام وقت باید حد اقل ۱۲ و حد اکثر ۲۰ واحد و دانشجویان طرح معلمان حداقل ۸ و حد اکثر ۱۷ اخذ نمایند

  *دانشجويان در هر نيمسال فقط مجاز به انتخاب يك عنوان از دروس عمومي معارف اسلامي ( انديشه اسلامي ۱،انديشه اسلامي ۲، آيين زندگي،تفسير موضوعي قرآن،آشنايي با فرهنگ وتمدن اسلام وايران،تاريخ تحليلي صدر اسلام، انقلاب اسلامي ) مي باشند بجز رشته هاي پزشكي كه دو عنوان مي توانند انتخاب نمايند.(دانشجويان ترم آخر با اطلاع قبلي به كارشناس آموزش رشته خود مي توانند دو عنوان انتخاب نمايند.) ضمنا دروس وصايا وروخواني قرآن را نيز مي توانند مازاد برآن انتخاب نمايند.

  *درس آشنايي با دفاع مقدس: را دانشجويان ورودي ۸۷ به بعد كه در جدول دروس رشته خود دروس اختياري دارند مي توانند بجاي يكي از دروس اختياري دو واحدي خود درس آشنايي با دفاع مقدس را انتخاب نمايند ضمناً اين درس قابل اخذ به صورت معرفي به استاد نمي باشد.

  * گذراندن درس آشنايي با فرهنگ وتمدن اسلام وايران براي ورودي ۹۱ به بعد در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته به عنوان يك درس عمومي معارف الزامي است.

  *دانشجویان گرامی میتوانند به جای اخذ درس “اندیشه اسلامی۲ “،درس “انسان در اسلام” را اخذ نمایند.

  * درس تنظيم خانواده وجمعيت از نيمسال اول ۹۳-۹۲ از ليست دروس عمومي حذف ومنسوخ گرديده است وبه جاي آن درس دانش خانواده و جمعيت به ارزش ۲ واحد كه جزو دروس معارف اسلامي مي باشد جايگزين آن شده است ودانشجويان مقاطع كارشناسي پيوسته وكارشناسي ناپيوسته كه تا كنون اين درس را نگذرانده اند ملزم به گذراندن درس دانش خانواده وجمعيت به تعداد ۲ واحد مي باشند.

  * دانشجويان كارشناسي ارشد ودكتري تخصصي جهت انتخاب واحد و اخذ پايان نامه ويا تمديد آن بايد در مهلت تعيين شده اقدام نمايند در غير اينصورت به عنوان دانشجوي قطع ارتباطي با آنها رفتار خواهد شد.

  * دانشجويان كارشناسي ارشد ودكتري تخصصي كه دروس وصاياي حضرت امام ، آشنايي با كامپيوتر و روش تحقيق رادر مقاطع پايين تر نگذرانده اند الزاماً بايد در نيمسال اول يا دوم تحصيل خود بگذرانند.

  *با توجه به بخشنامه جديد سازمان مركزي از نيمسال اول ۹۵-۹۴ عنوان درس تربيت بدني ۱ وتربيت بدني ۲ به شرح ذيل تغيير نموده كه لازم است كليه دانشجويان مقاطع كارشناسي پيوسته وناپيوسته كه دروس مذكور را نگذرانده اند بر اساس عناوين جديد دروس را اخذ و بگذرانند.

  عنوان درس قبلي عنوان درس جديد

  تربيت بدني ۱ تربيت بدني

  تربيت بدني ۲ ورزش ۱

  تربيت بدني۱ (ويژه) تربيت بدني ويژه

  تربيت بدني ۲(ويژه) ورزش ويژه

  *جهت مشاهده چارت دروس در دوران تحصیل به قسمت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی مراجعه نمایید.

  اطلاعیه های مهم امور شهریه

  ۱-دانشجویان بدهکاری که تا کنون شهریه نیمسال قبل خود را واریز ننموده اند می بایستی شهریه خود را بصورت اینترنتی واریز نمایند،در غیر اینصورت مجاز به انتخاب واحد نخواهد بود.

  ۲- دانشجويان لازم است قبل از زمان انتخاب واحد شهريه خود را مطابق با اطلاعیه موجود در قسمت اطلاعیه های دانشگاه مربوط به واریز علی الحساب شهریه پایه و متغیر نیمسال را به صورت اينترنتي پرداخت نمايند.

  ۳-با توجه به ترافیک شبکه های اینترنتی در زمانهای انتخاب واحد و کاهش سرعت آن،به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل قبل از شروع ثبت نام جهت پرداخت شهریه ترم آتی اقدام نمایند.

  ****

  * برای انجام انتخاب واحد اینترنتی باید حتماً نام کاربری و رمز عبور را از اداره آموزش دریافت کرده باشید

  * مسئولیت نگهداری و حفظ نام کاربری و رمز عبور تا پایان تحصیلات بر عهده دانشجو می باشد

  * دانشجویان با ورود به سایت اینترنتی می توانند با انتخاب دکمه تغییر رمز عبور خود را تغییر دهند

  راهنمای سیستم اطلاع رسانی دانشجویان

  ۱-بر روی دکمه ورود به سیستم در انتهای همین صفحه کلیک نمایید.

  ۲-نام کاربری و رمز عبور خود را که از اداره آموزش دریافت نموده اید در قسمت مربوطه وارد نمایید.

  *در صورتی که دانشجوی مهمان هستید و یا تنها مایل به مشاهده لیست ارائه دروس هستید بر روی قسمت دانشجوی میهمان کلیک نمایید..

  ۳-پس از ورود به سیستم اطلاع رسانی

  برای انجام عملیات انتخاب واحد اینترنتی وارد قسمت انتخاب واحد شوید.

  برای مشاهده وضعیت مالی و همچنین پرداخت الکترونیکی شهریه وارد قسمت امور مالی شوید.

  برای مشاهده برنامه هفتگی،لیست دروس ارائه شده و … به قسمت امور آموزشی وارد شوید.همچنین برای مشاهده نمراتی که تازه اعلام شده اند به قسمت اعتراض نمرات وارد شوید.

  انتخاب واحد

  برای انجام عملیات انتخاب واحد پس از ورود به قسمت مربوطه دو روش وجود دارد

  در صورتی که مشخصه درس مورد نظر خود را میدانید در قسمت معین شده وارد نمایید و ذخیره درس را بزنید

  در صورتی که مشخصه درس خود را نمیدانید بر روی لیست دروس ارائه شده کلیک نمایید.درس مورد نظر را انتخاب نمایید ،سپس دکمه ثبت دروس انتخاب شده را کلیک نمایید.

  *بهتر است پس از انتخاب هر درس همان درس را ثبت نمایید و از انتخاب همزمان چند درس خودداری نمایید.

  *پس از ثبت دروس به خطاهای احتمالی دروس توجه نمایید،به طور مثال:خطای تکمیل ظرفیت،خطای تداخل ساعت کلاس،خطای عدم رعایت پیش نیاز و…

  *پس از اینکه از صحت انتخاب واحد خود اطمینان حاصل کرده و به تغییرات دیگری تا موعد حذف و اضافه نیاز ندارید دکمه تایید نهایی را کلیک نمایید.(دانشجوی گرامی ثبت دروس منوط به تایید نهایی نیست و تایید نهایی صرفا جهت بسته شدن فایل انتخاب واحد و بمنظور امنیت می باشد و پس از تایید نهایی تا زمان حذف و اضافه هیچ گونه تغییری امکانپذیر نمیباشد.)

  برای پرینت نهایی انتخاب واحد به قسمت امور آموزشی-برنامه هفتگی-مراجعه و چاپ برگه واحدگیری مراجعه نمایید(در صورت بدهکاری قادر به چاپ پرینت نهایی انتخاب واحد نمی باشید.

  راهنمای پرداخت الکترونیکی شهریه

  ۱-جهت پرداخت شهریه ابتدا وارد قسمت وضعیت مالی در قسمت امور مالی شده و پس از انتخاب نیمسال بدهی خود را مشاهده نمایید.

  ۲-در قسمت امور مالی برروی پرداخت شهریه کلیک نمایید و پرداخت الکترونیکی ملی را انتخاب نمایید

  *لازم به ذکر است برای انجام عملیات پرداخت کلیه کارت های بانکی عضو سیستم شتاب قابل استفاده است.

  ۳-در مرحله اول مبلغ مورد نظر را در قسمت مربوطه به ریال و بدون هیچ علامتی وارد کنید و دکمه پرداخت مبلغ را کلیک نمایید.

  نمونه اشتباه مبلغ وارد شده :۲،۵۰۰،۰۰۰

  ۴-در صفحه بعد کد داده شده را در محل مربوطه وارد نمایید و از قسمت پایین گزینه پرداخت سداد که فعال می باشد را انتخاب نمایید و وار صفحه ممربوط به مشخصات کارت بانکی شوید.

  ۵-در این صفحه اطلاعات مربوط به کارت عضو سیستم شتاب را وارد نمایید. و بر روی دکمه پراخت کلیک نمایید.

  قبل از انجام این عملیات بایستی رمز دوم کارت خود را که عددی ۵ الی ۱۲ رقمی است از عابر بانک دریافت نمایید.

  ۶-در صورتی که کلیه اطلاعات کارت درست وارد شده باشد صفحه ای باز می شود که میتوانید شماره سفارش و شماره پیگیری را مشاهده نمایید.سپس بر روی دکمه تایید پرداخت کلیک نمایید.

  ۷-در این مرحله در صورتی که کلیه مراحل بالا را بدرستی انجام داده باشید به سیستم اطلاع رسانی دانشجویان برگشته و با پیغام ” پرداخت با موفقیت انجام شد” روبرو می شوید.

  پس از پرداخت شهریه ، وضعیت بدهی خود را کنترل نموده و در صورتی که مبلغ مورد نظر از حساب شما کسر گردیده و تغییری در وضعیت مالی شما اعمال نشده است از منوی امور مالی -پیگیری پرداخت الکترونیکی- درگاه بانک ملی ، دکمه کنترل با بانک را اجرا کنید .

  شماره سفارش و شماره پیگیری را حتما یادداشت نمایید .