• تولید محصولات آرایشی بهداشتی از بزاق زالو

  توليد محصولات آرایشی بهداشتی از بزاق زالو در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان
  به گزارش خبرگزاری آنا از حوزه معاونت علمی و مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان، هسته فناور زالو فرآورد مستقر در مرکز رشد این واحد موفق به تولید نمونه اولیه محصولات آرایشی بهداشتی از بزاق زالو شد.
  اين هسته فناور که از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ تاکنون مشغول فعالیت در مرکز رشد می باشد توانست با استخراج بزاق زالو نمونه اوليه محصولاتی نظيرکرم ضد چروک دور چشم مخصوص پوست خشک، ژل ضد چروک دور چشم مخصوص پوست چرب، کرم ضد لک مخصوص پوست خشک و ژل ضد لک مخصوص پوست چرب را تولید کند.

  به گزارش آنا اکرم السادات میرممتاز مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان در این رابطه اعلام کرد این هسته فناور علاوه بر محصولات فوق تولید اولیه محصولات دیگری نظیر پماد ضد درد و پماد ضد واریس را در دست اجرا دارد.

  وی گفت زالو لازم و مورد نیاز برای استخراج بزاق از هسته فناور زالو پروران سهند مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی تامین شده است.

  مهنوش فاطمی مدیر هسته فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان 《زالوفرآورد》 بیان کرد این ایده بر اساس مطالعات طب سنتی و بررسی محصولات آرایشی ارگانیک معروف شکل گرفته است.
  وی با بیان امتیاز محصولات این فرآورده افزود این محصولات می تواند هم برای کسانی که دارای پوست خشک هستند و هم برای افرادی که دارای پوست چرب هستند قابل استفاده باشد.
  مهنوش فاطمی علت این خاصیت را استفاده از ترکیبات آبرسان در محصولات ضد چروک و استفاده از ترکیبات مهار کننده تيروزيناز در محصولات ضد لک بیان کرد.
  به گزارش خبرنگار آنا، فاطمی مزیت محصولات هسته فناور را نسبت به محصولات مشابه خارجی عدم استفاده از ترکیبات شیمیایی و هم چنین استفاده از ترکیبات طبیعی در تولید آنها دانست.
  مدیر هسته فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان اظهار امیدواری کرد پس از اخذ مجوزهاي لازم امكان توليد انبوه این محصولات فراهم و علاوه بر فروش در داخل كشور امكان صادرات آن نيز فراهم شود.

  پنج‌شنبه, سپتامبر 3, 2020
  کلید واژه ها